Tesla odnotowuje ogromne starty w 2017 roku

Tesla odnotowuje ogromne starty w 2017 roku

Tesla odnotowuje ogromne starty w 2017 roku

Podaj dalej

Zyski tej firmy nie mają się najlepiej. Tesla opublikowała swoje wyniki finansowe za ostatni kwartał 2017 roku. Straty są największe w jej historii, ale i tak mniejsze niż przewidywano. Czy sprzedaż Modelu 3 poprawi ich sytuację?

Tesla zarobiła w czwartym kwartale ubiegłego roku 3,29 mld dolarów. Zanotowana strata netto wyniosła 770,8 mln dol. Zatem strata na akcję wynosi 3,04 dolara. Firma liczy jednak, że wyniki 2018 roku będą lepsze dzięki sprzedaży Modelu 3 i urządzeń do przechowywania energii.

Dzień po ogłoszeniu wyników przez Teslę na amerykańskim parkiecie kurs akcji firmy spadł aż o 8%. W ciągu całego 2017 roku wartość akcji Tesli wzrosła o 46%.

Tesla ogłosiła również, że do końca pierwszego kwartału tego roku będzie produkować 2500 egzemplarzy wyżej wspomnianego Modelu 3. Dla porównania w ostatnim kwartale ubiegłego roku wyprodukowano i dostarczono klientom zaledwie 1550 sztuk. Wstępnie planowano, że w grudniu będzie produkowanych już 5000 egzemplarzy tygodniowo! Tak kiepski wynik jest podobno spowodowany problemem z dostarczaniem baterii do Modelu 3.

Plany Tesli są jednak nadal ambitne. Firma planuje produkować około miliona aut rocznie od 2020 roku. Dla porównania w 2017 udało im się dostarczyć zaledwie lekko ponad 100 tys. egzemplarzy. Zostaje nam zatem życzyć im powodzenia, bo przed nimi bardzo długa droga.

Tagi: Tesla, elektromobilność, elektryczne samochody

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News