Francuska premiera w Genewie

Francuska premiera w Genewie

Francuska premiera w Genewie

Podaj dalej

Odliczamy już dni do kolejnego Salonu Motoryzacyjnego w Genewie. Tym razem mamy dobre wieści dla fanów francuskiej motoryzacji. Peugeot zaprezentuje nową odsłonę flagowego modelu 508. Model Instinct, który nieoficjalnie był przedsmakiem 508, sugeruje, że zobaczymy ciekawą propozycję nowego flagowca.

Peugeot 508 będzie kolejnym modelem bazującym na modułowej platformie EMP2. Możemy przypuszczać, że samochód ten będzie oferowany również w wersji elektrycznej lub jako hybryda plug-in. Obecna generacja posiadała wersję hybrydową RHX HYBRID4 z napędem 4wd. Była to hybryda z silnikiem diesla 2.0 HDI o mocy 163 KM oraz elektrykiem z napędem na tylną oś i mocą 37 KM.

Obecny model 508 jest dostępny już od 2011 roku. W ostatnim roku zakupiono zaledwie 22 724 egzemplarzy. Jest to wynik, gorszy aż o 39% w stosunku do wyniku sprzed dwóch lat! Klienci najwidoczniej dali wyraźnie do zrozumienia koncernowi PSA, że oczekują odświeżonej wersji. Ciekawostką jest, że samochody te budowane są we francuskiej fabryce Peugeota w miejscowości Rennes oraz w Wuhan, czyli w miasteczku położonym w środkowych Chinach.

Tagi: Genewa, Peugeot, premiera 2018, PSA

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News