InPost rozpoczyna w Warszawie testy elektrycznego VW Craftera


InPost rozpoczyna w Warszawie testy elektrycznego VW Craftera

inpost-rozpoczyna-testy-elektrycznego-e-craftera-w-ramach-floty-inpost-3669

Podaj dalej

Firma InPost używa już samochodów elektrycznych w Krakowie, a do 2020 roku 30% floty będą stanowić samochody na prąd.

“Stawiamy na innowacyjność w każdym aspekcie – nie tylko w zakresie paczkomatów. Inwestujemy też w infrastrukturę i rozbudowujemy flotę samochodową. Flota aut elektrycznych jest elementem naszych przewag konkurencyjnych i wpisuje się w nowoczesną politykę zrównoważonego transportu w miastach” – powiedział Rafał Brzoska, prezes InPost.
E-Crafter wyposażony w silnik elektryczny o mocy 100 kW (136 KM) jest pierwszym samochodem z gamy pojazdów elektrycznych marki Volkswagen Samochody Użytkowe. 

„Zasięg e-Craftera wynosi 173 km (mierzone wg normy NEDC), co odpowiada rzeczywistym codziennym potrzebom firm, które działają w miastach. e-Crafter został stworzony z myślą właśnie o takich firmach, jak InPost, które zajmują się dostarczaniem przesyłek. Zdecydowana większość samochodów w tego typu firmach przejeżdża od 70 do 100 km dziennie.(…)
W najbliższych 12 miesiącach w ramach sieci dealerskiej Grupy zbudowanych zostanie ok. 900 ładowarek różnej mocy. Około 350 z nich będzie ogólnodostępnych, w tym 8 ultraszybkich o mocy 320 KW. Większość z nich powstanie do końca tego roku”  – podkreśla Piotr Gomuła z Volkswagen Samochody Użytkowe.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News