World RX Barcelona: Solberg wygrywa kwalifikacje, niespodzianka na drugim miejscu!

Po czterech sesjach kwalifikacyjnych poznaliśmy komplet półfinalistów Barcelona RX. Z najlepszym dorobkiem punktowym dalej przechodzi Petter Solberg. Drugie miejsce zajął Timmy Hansen.

Podczas ostatniej, czwartej sesji kwalifikacyjnej inauguracji Rallycrossowych Mistrzostw Świata w Barcelonie oglądaliśmy w sumie to, czego świadkami byliśmy w trakcie całych zawodów, czyli dominacji Timmy’ego Hansena i Pettera Solberga. Q4 padło łupem Szweda, Norweg był tuż za nim, a dalej znaleźli się m.in. Johan Kristoffersson, Mattias Ekstrom oraz Niclas Gronholm.

Zwycięzcą kwalifikacji został Petter Solberg, który uzbierał łącznie 190 punktów. Drugie miejsce to dosyć nieoczekiwanie Timmy Hansen i o ile strata jest tutaj ogromna, bo wynosi 24 punkty, to musimy mieć na uwadze, że wszystko to przez przygody Szweda w Q1. Później było już w jego przypadku lepiej – zwycięstwo i dwa drugie miejsca. Trzecią pozycję zajął mistrz świata, Johan Kristoffersson, zaś na czwartym miejscu ukończył jedyny zawodnik potrafiący sprzeciwić się hegemonii Solberga i Hansena, Mattias Ekstrom.

Skład półfinalistów uzupełnili Andreas Bakkerud, Niclas Gronholm, Robin Larsson, Janis Baumanis, Timur Timerzyanov, Jerome Grosset-Janin, Guerlain Chicherit oraz Kevin Hansen. Niestety, wypełniony problemami weekend Sebastiena Loeba dobiegł już końca. Dziewięciokrotny rajdowy mistrz świata ukończył kwalifikacje na 13. miejscu. Przed nim znalazło się m.in. dwóch innych Francuzów, czy też młodszy z braci Hansenów, Kevin, który trasy pokonuje Peugeotem 208 RX z ubiegłego roku. Oby kolejne rundy World RX były dla niego bardziej udane.

Półfinały dla klasy World RX rozpoczną się o godzinie 14:35.