Wójcik powiększa przewagę w mistrzostwach

Piotr Wójcik wygrał pierwszy wyścig Porsche GT3 Cup Challenge Central Europe na naszym rodzimym Torze Poznań, umacniając się tym samym na fotelu lidera klasyfikacji generalnej sezonu 2017.

Wójcik popisał się bardzo dobrym startem i od samego początku kontrolował sytuację na torze, pewnie dowożąc kolejne w tym roku zwycięstwo.

Na drugim stopniu podium uplasował się reprezentant zespołu OLIMP Racing – Marcin Jedliński, a trzeci schodek przypadł w udziale Svenowi Oschmannowi.

W klasyfikacji Gość bezsprzecznie najlepszy był Robert Lukas. Na drugim miejscu wyścig na Torze Poznań w tej klasie ukończył Radosław Kordecki, wyprzedzając Macieja Kępkę – zastępującego tym razem swojego tatę, Roberta.

W klasie S tym razem lepszy od Wiesława Lukasa okazał się Stansiław Jedliński, kompletując drugi puchar dla zespołu OLIMP Racing.