Volkswageny jadą w innej lidze

Johan Kristoffersson, lider klasyfikacji generalnej Rallycrossowych Mistrzostw Świata, a także jego zespołowy kolega Petter Solberg, zakończyli pierwsze biegi kwalifikacyjne na torze Bikernieki w Rydze na dwóch pierwszych miejscach, nie dając rywalom większych szans na nawiązanie walki.

Na trzecim miejscu uplasował się Mattias Ekstrom jadący Audi S1, a czołową piątkę uzupełnili Timmy Hansen i Toomas Heikkinen – zespołowy partner Ekstroma, łączącego w tym roku starty w WorldRX i DTM.

Najwyżej sklasyfikowanym kierowcą Forda w Q1 był Andreas Bakkerund, który do swojego konta podczas tej rundy dopisał na ten moment 37 punktów.

Tuż za nim finiszowali Reinis Nitiss, dla którego jest to domowa runda, a także Nico Muller. Czołową dziesiątkę uzupełnił Sebastien Loeb, który wyprzedził Kena Blocka o zaledwie 0,06 sekundy.

Ze sporymi problemami Q1 ukończył Timo Scheider, którego samochód zapalił się zaraz po przekroczeniu mety.