Udany początek Kristofferssona

Lider klasyfikacji generalnej Rallycrossowych Mistrzostw Świata Johan Kristoffersson zakończył pierwszy dzień kanadyjskiej rundy WorldRX na czele stawki.

Szwed popisał się świetną jazdą w dwóch biegach kwalifikacyjnych, finiszując Q1 na drugim miejscu i poprawiając się o jedno oczko w Q2, dzięki czemu sklasyfikowany został na pozycji lidera.

Druga sesja treningowa została przeniesiona o godzinę ze względu na bardzo mocne opady deszczu, a Kristofferson wygrał swój pierwszy bieg w ten weekend w śliskich i nieprzewidywalnych warunkach.

Zespołowy kolega Kristofferssona – Petter Solberg – w Q1 był szósty i wydawało się, że w Q2 może być bardzo szybki.

W finałowym biegu Kristoffersson wyszedł zwycięsko z walki koło w koło na zakręcie numer 2 ze swoim rodakiem Mattiasem Ekstromem.

Mimo straty 0,5 sekundy do najlepszego okrążenia ustanowionego przez Solberga, Kristoffersson spiął się na ostatnich okrążeniach, lepiej przejechał joker lapa i ustanowił najlepszy czas w Q2.

Andreas Bakkerud wywierał mocne ciśnienie na Solbergu i Ekstromie w Q1. Podobna sytuacja miała miejsce w Q2, jednak przed drugą hopą Bakkerud popełnił błąd i wypadł z toru, zderzając się z Sebastienem Loebem.