Szcześniak liderem mistrzostw Polski

Szcześniak liderem mistrzostw Polski

Podaj dalej

Jędrzej Szcześniak, reprezentant zespołu Daftracing, w miniony weekend stanął do rywalizacji w I rundzie Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski, rozgrywanej na naszym rodzimym Torze Poznań zlokalizowanym w Przeźmierowie.

Zawodnik ścigający się za kierownicą Porsche 911 GT3 Cup całkowicie zdominował rywalizację w inauguracyjnej rundzie, dwukrotnie sięgając po pole position i zwyciężając w obydwu wyścigach, rozłożonych na sobotę i niedzielę.

Mamy komplet punktów po I rundzie na Torze Poznań – było sprawnie, bez nerwów i od samego początku jechaliśmy po swoje – skomentował.

Obiekt leżący w samym sercu Wielkopolski przywitał całą stawkę Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski iście wakacyjną aurą, a pierwszy dzień zajęć w 100% został przeznaczony na treningi i przygotowania do właściwej walki o pierwsze punkty sezonu 2017.

Sobotnia sesja kwalifikacyjna, która ustaliła kolejność startu do pierwszego wyścigu zaplanowanego na ten sam dzień, padła łupem Jędrzeja Szcześniaka. Reprezentant zespołu Daftracing z przewagą ponad 1,5 sekundy nad kolejnym kierowcą zameldował się na czele porannej czasówki. W przeciwieństwie do pierwszego dnia, nad torem zrobiło się wietrznie i pochmurno, a w trakcie kwalifikacji pojawiła się lekka mżawka. Zespół był gotowy na zmianę opon na deszczowe w każdej chwili, jednak ostatecznie opady ustąpiły i można było zakończyć sesję na slicku.

– Czas na kwalifikacjach mieliśmy analogiczny do zeszłego roku, drugi wyścig jechaliśmy na używanym komplecie opon, więc niejako potwierdziło się to, że jesteśmy w dobrej dyspozycji – powiedział Szcześniak zapytany o formę kwalifikacyjną za kierownicą swojego Porsche 911 GT3 Cup.

Przed pierwszym wyścigiem warunki atmosferyczne nie uległy większym zmianom, a ciemne niebo co jakiś czas straszyło kolejnymi opadami deszczu. Te jednak nie pojawiły się, a Jędrzej Szcześniak w pięknym stylu zamienił start z pole position na pierwsze trofeum w Wyścigowych Samochodowych Mistrzostwach Polski 2017.

Drugie kwalifikacje miały miejsce już w niedzielę rano, a zespół zdecydował się na założenie kompletu używanego ogumienia, zachowując na wyścig zupełnie świeży komplet. Mimo zastosowania takiej taktyki, Jędrzej Szcześniak z czasem 1:34.7 sięgnął po drugie pole position w trakcie pierwszego weekendu sezonu 2017 WSMP. Podobnie jak poprzedniego dnia, Jędrzej również i w niedzielnym starciu nie dał szans swoim rywalom, kontrolując przebieg wyścigu od początku aż do wywieszenia flagi w biało-czarną szachownicę.

–  Już teraz nie możemy doczekać się kolejnej rundy, gdzie stawka będzie wzbogacona o zawodników FIA CEZ. Kilku zawodników z Polski również nie wyrobiło się z dopięciem wszystkiego na I rundę, więc liczę na jeszcze ciekawszą rywalizację w trakcie kolejnych weekendów. Na pewno był to dla nas dobry początek, wszystko poszło zgodnie z planem – powiedział.

Dwa zwycięstwa i komplet punktów pozwoliły Jędrzejowi na opuszczenie Poznania w roli lidera klasyfikacji generalnej Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2017. Druga runda, ponownie rozgrywana na naszym rodzimym torze, została zaplanowana na termin 9-11 czerwca.

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News