Świetny początek Parysa na Red Bull Ring

Dylan Pereira, wicemistrz cyklu Volkswagen Golf Cup 2015, uzyskał najlepszy czas w dzisiejszym treningu Porsche Supercup na torze Red Bull Ring. Z bardzo dobrej strony pokazał się również Piotr Parys Junior, który ze stratą zaledwie 0,1 sekundy finiszował na czwartym miejscu.

18-letni lublinianin był tym samym najwyżej sklasyfikowanym Polakiem, pokonując swoich dwóch zespołowych kolegów z Kadry Narodowej PZM – Roberta Lukasa i Igora Waliłkę.

Stawka w dzisiejszym treningu na austriackim obiekcie była niezwykle zacięta, a aż ośmiu najszybszych kierowców zmieściło się w różnicy 0,2 sekundy.

Na drugim miejscu z czasem lepszym od Piotrka Parysa o zaledwie 0,04 sekundy finiszował Dennis Olsen, pokonując Mattię Drudiego.

Tuż za mistrzem Porsche GT3 CCCE z sezonu 2016 finiszował aktualny lider cyklu Porsche Supercup i zwycięzca dwóch poprzednich wyścigów – Michael Ammermueller.

Drugi wśród Polaków finiszował pochodzący z Bielska-Białej Robert Lukas. Jego strata do najszybszego Dylana Pereiry wyniosła 0,761 sekundy i pozwoliła mu na objęcie 14. miejsca. Trzeci z reprezentantów Kadry Narodowej Polskiego Związku Motorowego, Igor Waliłko, ukończył dzisiejszy trening z sekundową stratą na 17. miejscu.

Jutrzejsze kwalifikacje zaplanowano na godzinę 12:25.

Tagi: Porsche Supercup, Piotr Parys Junior, Red Bull Ring, OLIMP Racing