Świetne kwalifikacje Polaków!

Dzisiejszego poranka odbyły się dwie sesje kwalifikacyjne przed wyścigami zaliczanymi do Lamborghini Super Trofeo Middle East. Pierwsza 20-minutowa sesja wyłoniła nam porządek startowy przed dzisiejszym wyścigiem, druga ustawiła jutrzejszy.

Podczas Q1 mieliśmy kilka wyraźnych przetasowań. Na 4 miejscu ogólnie i 1 w klasie AM kwalifikacje ukończył Teodor Myszkowski. Zawodnik GT3 Poland wykręcił najmniej kółek z całej stawki, ale najważniejszym było to równe 1:59.196 – fenomenalny wynik. Czasy tutaj na każdym okrążeniu były bardzo zbliżone i co istotne, poniżej bariery 2 minut. Drugi z Polaków – Grzegorz Moczulski sesję ukończył na 8 miejscu ogólnie i 3 w klasie Pro Am. W tym przypadku najlepszym z 8 zaliczonych okrążeń okazało się to na poziomie 2:00.589

Najlepszym podczas tej sesji okazał się Rik Breukers z czasem 1:57.714. Był to zdecydowanie najlepszy wynik, drugi Armaan Ebrahim wykręcił 1:58.407.

Druga sesja kwalifikacyjna rozpoczęła się od szybkiej czerwonej flagi na torze już w 3 minucie i wszyscy zawodnicy zmuszeni byli udać się do boksów. Po ponownym wyjeździe do pracy wzięła się pozostała dwójka polskiej ekipy. Obaj zawodnicy wykręcili najlepsze czasy w końcówce sesji. Finalnie, Andrzej Lewandowski ukończył kwalifikacje na miejscu 7 i 4 w klasie AM. Jego czas to 2:00.343, zaś Rafał Mikrut z wynikiem 2:01.240 uplasował się na 11 miejscu. Ten czas dał mu 3 miejsce w klasie Pro Am.

Sesję już w pierwszym szybkim kółku na swoje konto zapisał Axcil Ramar Jeffries. Zapewnił mu to czas równy 1:58.610. Pechowcem, który nie wyjechał już na tor po czerwonej fladze okazał się George Richardson.

Pierwszy wyścig na torze Dubai Autodrome Circuit rozpocznie się o godzinie 11:40 czasu polskiego.