Sordo najlepszy na testowym

Za nami odcinek testowy przed Rajdem Portugalii – 6. rundą Rajdowych Mistrzostw Świata. Najlepszym czasem popisał się Dani Sordo. Tuż za nim uplasowali się Sebastien Ogier i Jari-Matti Latvala.

Zmagania rozpoczęły się równo o godzinie 8:30 czasu polskiego. Zawodnicy pokonywali próbę Paredes o długości 4,60 km. Najlepiej w panujących warunkach poradził sobie Dani Sordo. Hiszpan pokonał mistrza świata Sebastiena Ogiera o 0,1 s., zaś Jari-Matti Latvala stracił 0,2 s. W stracie mniejszej niż 1 sekunda zmieścili się jeszcze Elfyn Evans, Mads Ostberg, Ott Tanak oraz Kris Meeke.

Na 8. miejscu shakedown ukończył zwycięzca Rajdu Argentyny – Thierry Neuville. Pierwszą dziesiątkę uzupełnili Juho Hanninen oraz Hayden Paddon. Nieco gorzej poradzili sobie dwaj kierowcy Citroena. Na 11. miejscu odcinek testowy zakończył Craig Breen, zaś 12. Stephane Lefebvre stracił do niego ponad sekundę. Stawkę samochodów WRC nowej generacji zamknął Esapekka Lappi.

W klasie WRC 2 najlepiej poradził sobie Andreas Mikkelsen. Norweg znacznie pokonał resztę stawki. Na drugim miejscu dojechał Eric Camilii, trzeci był Teemu Suninen. Bardzo dobrze poradził sobie Hubert Ptaszek. Reprezentant Orlen Teamu zajął 4. miejsce, pokonując 16 zawodników m.in. Yohana Rossela, Quentina Gilberta, Emila Bergkvista, Pontusa Tidemanda, czy też drugiego z polskich zawodników tej kategorii – Łukasza Pieniążka.

W WRC 3 najlepszy był Jakub ,,Colin” Brzeziński. Pilotowany przez Roberta Hundlę zawodnik pokonał drugiego Nicolasa Ciamina o 0,1 s. Trzeci Nil Solans stracił już nieco więcej.

Pierwszy odcinek specjalny rajdu – SSS Lousada rozpocznie się już dziś, równo o godzinie 20:03 czasu polskiego.