Serafin najszybszy w treningach Kia Platinum Cup

Broniący tytułu mistrza Polski Kia PIcanto Kamil Serafin popisał się najlepszym czasem w dwóch czwartkowych treningach przed otwierającą sezon 2018 rundą na Hungaroringu. W porannych jazdach najlepszy był wracający do stawki Kia Platinum Cup Filip Tokar.

Z czasem 2:27.535 pierwszą sesję treningową ukończył na czele jej stawki Filip Tokar, który po dwuletniej przerwie wraca za kierownicę Kia Picanto. Tuż za nim, ze stratą zaledwie 0,188 sekundy uplasowała się jedna z dwóch kobiet, jadąca przed własną publicznością Adrienn Vogel.

Równie dobrze radziła sobie jej koleżanka Petra Krajnyak, która ze stratą 0,797 sekundy została sklasyfikowana na 4. miejscu. Dwie węgierskie zawodniczki rozdzielił Lukas Keil.

Kamil Serafin, najszybszy w drugim treningu (z czasem dnia) o poranku był piąty.

W popołudniowej sesji na 2. miejscu zakończył swoją jazdę Konrad Wróbel, z kolei wirtualne podium uzupełnił Lukas Keil.