Rusin zgarnia pulę

Za nami pierwsza runda Tarmac Masters w tym sezonie. Popularne imprezy rozgrywane na terenach Dolnego Śląska wyrobiły sobie już odpowiednią renomę tak wśród amatorów, jak i u zawodowców. Pierwszym zwycięzcą okazał się Szymon Rusin.

Rajd rozgrywany był w dwóch kategoriach – Rajd Okręgowy oraz Super KJS. W tej pierwszej doskonale zaczął Marek Dudziński. Startujący w Subaru Imprezie S5 WRC zawodnik pokonał na pierwszej próbie – OS1 Kegger Janusza Hana i Mateusza Bojanowskiego.

Z każdym następnym odcinkiem specjalnym rozkręcał się Szymon Rusin. Kibice przy trasie mogli oglądać niesamowitą walkę między kierowcą BMW M3 E36 a Markiem Dudzińskim. Zawodnik podróżujący Subaru przed ostatnią pętlą miał jeszcze przewagę 22 s. nad Rusinem.

Na OS 9. Niegoszów zdecydowanie najlepszy okazał się Szymon Rusin, przy czym Marek Dudziński stracił aż 15,6 s. To zapowiadało niesamowitą walkę na OS 10. Modliszów. Tam po raz kolejny bezkonkurencyjny był Rusin. Kierowca BMW pokonał na odcinku Janusza Hana i Michała Kwiecińskiego. Dudziński po kolejnych problemach stracił ponad 31,7 s. i ostatecznie spadł na 2. miejsce w klasyfikacji generalnej.

Kegger Tarmac Masters padł finalnie łupem Szymona Rusina, pilotowanego przez Pawła Ferdka. Załoga BMW M3 E36 pokonała na mecie załogę Marek Dudziński / Tomasz Siwak o 25,3 s., podium ze stratą 57,4 s. uzupełniła para Janusz Han / Dariusz Han.

Kolejna runda Tarmac Masters wystartuje 3.06.2017 w miejscowości Jawor.