Rallycrossowy weekend na AUTODROMIE SŁOMCZYN

W dniu 15-16 październik w na nowym obiekcie „AUTODROM Słomczyn” wystartują cztery cykle rallycrossowe.
Obok Pucharu Polski OPONEO Rallycross oraz Mistrzostw Okręgu Warszawskiego zorganizowana będzie również 7 i 8 Runda Mistrzostw Polski w Rallycrossie oraz Runda Mistrzostw Litwy.

fot. OPONEO Rallycross

fot. OPONEO Rallycross

Zapowiada się ciekawe widowisko z uwagi, iż już na samej liście Pucharu Polski widnieje 49 zgłoszeń do którego dołączy lista Mistrzostw Polski i Litwy. Ilu będzie zawodników ostatecznie dowiemy się w14 października w godzinach przedpołudniowych.

Termin zgłoszeń do Mistrzostw Polski kończy w dniu 13 października godz 24.00.

Organizatorami wszystkich cykli rallycrossowych jest:
Automobilklub Rzemieślnik, Oponeo Motorsport, przy współpracy z Automobilklubem Kujawsko-Pomorskim oraz LKT Wyczół Gościeradz.

PROGRAM ZAWODÓW
Piątek (14.10.2016) :
16:00 Otwarcie Biura Zawodów
16:00 Otwarcie Parku Maszyn
16:00-21:00 Obiór Administracyjny
16:00-21:00 Badanie Kontrolne przed zawodami – BK1
20:00 I posiedzenie Zespołu Sędziów Sportowych (posiedzenie otwarte)
po 22:00 samochody nie będą wpuszczane na teren Parku Maszyn
Sobota (15.10.2016) :
7:30 Otwarcie Biura Zawodów
7:30-8:30 Odbiór Administracyjny
7:30-8:35 Badania Kontrolne przed zawodami – BK1
8:45 I posiedzenie Zespołu Sędziów Sportowych ( II część posiedzenia otwartego)
9:05 Odprawa z zawodnikami, losowanie pozycji na liście startowej
9:30-10:00 Trening Wolny
10:05 II posiedzenie Zespołu Sędziów Sportowych
10:30 Biegi Kwalifikacyjne I, II, III, IV (po każdym sesji kwalifikacyjnej zraszanie toru)
15:30 III posiedzenie Zespołu Sędziów Sportowych
15:40 Półfinały A, B
– 5 min po Półfinałach – IV posiedzenie Zespołu Sędziów Sportowych
16:30 Finały
– 5 min po Finałach – V posiedzenie Zespołu Sędziów Sportowych
17:30 Wręczenie nagród
18:00-20:00 Badanie Kontrolne przed zawodami – BK1 (tylko dla 8. Rundy )
Niedziela (16.10.2016) :
8:00 Otwarcie Biura Zawodów
8:45 I posiedzenie Zespołu Sędziów Sportowych
9:05 Odprawa z zawodnikami, losowanie pozycji na liście startowej
9:30-10:00 Trening Wolny
10:05 II posiedzenie Zespołu Sędziów Sportowych
10:30 Biegi Kwalifikacyjne I, II, III, IV (po każdym sesji kwalifikacyjnej zraszanie toru)
15:30 III posiedzenie Zespołu Sędziów Sportowych
15:40 Półfinały A,B
– 5 min po Półfinałach – IV posiedzenie Zespołu Sędziów Sportowych
16:30 Finały
– 5 min po Finałach – V posiedzenie Zespołu Sędziów Sportowych
17:30 Wręczenie nagród
30 min po Wręczeniu nagród zamknięcie Biura Zawodów.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

Newsy powiązane tematycznie

Newsy ze świata motosportu