Rajd Szwecji: Czegoś jednak zabrakło

Pierwszy pełny dzień Rajdu Szwecji jest już za nami, czas zatem przyjrzeć się rywalizacji w kategoriach towarzyszących, gdzie startują też Polacy. Wielkiego pecha miał dzisiaj Łukasz Pieniążek, dobrze radzą sobie Jurij Protasow i Michał Wieromiejczyk.

Druga pętla rozpoczęła się od OS5 Hof-Finnskog 2. W WRC 2 kapitalnym czasem popisał się Takamoto Katsuta, który dzielnie odpierał ataki Pontusa Tidemanda, Jariego Huttunena oraz Ole Christiana Veibiego. Łukasz Pieniążek i Przemysław Mazur uplasowali się na 10. pozycji. W WRC 3 zwycięstwo padło łupem Denisa Radstroma, jednak tuż za nim do mety dojechali Jurij Protasow i Paweł Czerepin, którzy reprezentują barwy polskiego zespołu GO+ Cars Atlas Ward.

Na kolejnym oesie najstarsi Skandynawowie przecierali chyba oczy ze zdumienia, bo w WRC 2 na pierwszych dwóch miejscach uplasowało się dwóch Japończyków – Takamoto Katsuta i Hiroki Arai! Dodając do tego trzecią pozycję Holendra Kevina Abbringa można było być naprawdę zaskoczonym. Pieniążek i Mazur byli tym razem 11., zaś Protasow i Czerepin uzupełnili podium w WRC 3 za Szwedami – Radstromem i Bergkvistem.

Można powiedzieć, że na OS7 Röjden 2 sytuacja w WRC 2 wróciła do normy, bo pierwsze cztery miejsca zajęli zawodnicy z Półwyspu Skandynawskiego – pierwszy był Veiby, a tuż za nim uplasowali się Tidemand, Huttunen oraz Tuohino. Dobre tempo Pieniążka pozwoliło mu na zajęcie miejsca w pierwszej dziesiątce, ale z kolei w przypadku Jurija mieliśmy powody do lekkiego zmartwienia. Reprezentant GO+Cars Atlas Ward uplasował się na 6. miejscu i stracił do Kena Torna 18,3 s.

Dzisiejsze zmagania zakończyły się na doskonale znanej próbie w Torsby. Niestety, kolejny raz pech spotkał Łukasza Pieniążka, przy nazwisku którego widnieje 10 minut straty. Próba w WRC 2 padła łupem Tidemanda, ale liderem z przewagą 4 sekund wciąż pozostaje Katsuta. W WRC 3 znów najszybszy był Torn, który wciąż zajmuje 3. pozycję w klasyfikacji generalnej. Liderem jest Bergkvist, drugie miejsce zajmuje Radstrom, Protasow jest 4. Nie zapominamy też naturalnie o załodze Michał Wieromiejczyk / Jakub Wróbel. Duet w Peugeocie 208 R2 zajmuje 8. miejsce w klasie RC4.

Tagi: WRC, Rajd Szwecji, Go+ Cars, Pieniążek, GO+Cars Atlas Ward