Rajd Portugalii: Latvala pokazuje pazur. Podium kolejny raz wypełnione przez Finów

Czołówka Rajdu Portugalii nie zdążyła jeszcze przejechać przez słynne Fafe, a pierwsi zawodnicy już przystąpili do OS18 Luílhas. Tym razem oesowe zwycięstwo powędrowało do Jariego-Mattiego Latvali.

OS18 Luílhas to jedna z dwóch prób tego rajdu, obok superoesu Lousada, która przejeżdżana jest tylko raz. Nie ma tutaj zatem możliwości poprawy notatek i szansa na dobry wynik jest tylko jedna. Luílhas jest jednocześnie najdłuższym dzisiejszym odcinkiem specjalnym, zawodnicy mierzą się tutaj z trasą o długości 11,89 km.

W niezwykle zaciętej walce o 3. miejsce najlepszy był tym razem Esapekka Lappi. Młody Fin, zwycięzca ubiegłorocznego Rajdu Finlandii, pokonał Teemu Suninena o 1,2 s., zaś Dani Sordo stracił aż 4 sekundy. Oznacza to, że Lappi traci teraz do Suninena 9 s., zaś kolejne 3,3 s. za nim jest Sordo. Czy w tej rywalizacji coś się jeszcze zmieni? Aby poznać odpowiedź na to pytanie musimy jeszcze trochę poczekać. Do końca pozostały dwa oesy!

Najlepszy czas widniał tutaj ostatecznie przy nazwisku Jariego-Mattiego Latvali. Fin pokonał o 1,5 s. swojego rodaka Esapekkę Lappiego i o 2,7 s. kolejnego Fina, Teemu Suninena. Na 4. pozycji z większą stratą uplasował się lider rajdu, Thierry Neuville.