Rajd Portugalii: Kapitalna dyspozycja Łukasza Pieniążka. Polak na podium w Portugalii

Łukasz Pieniążek i Przemysław Mazur kończą pierwszą pętlę Rajdu Portugalii na 3. miejscu w klasie WRC 2! Polski duet pokonuje na ten moment m.in. dwóch mistrzów świata!

Już na otwierającym dzień OS2 Viana do Castelo 1 mieliśmy świadomość, że Pieniążek bardzo dobrze wszedł w dzień. Polak zajął 4. miejsce, ustępując tylko Lefebvre’owi, Greensmithowi i Loubetowi. Po chwili na OS3 Caminha 1 okazało się, że kapitalny wynik z poranka nie był przypadkiem, bo tym razem Pieniążek był 5. Co prawda nie mogliśmy obserwować poczynań kierowcy Skody Fabii R5 w telewizji, jednak możemy przypuszczać, że Łukasz i Przemek dają z siebie naprawdę wszystko!

Dopełnieniem bardzo udanej pętli był OS4 Ponte de Lima 1. Tam zwyciężył Tidemand, za nim byli Nordgren i Lefebvre, a 4. miejsce zajął Pieniążek. Polak tym samym awansował na 3. miejsce w klasyfikacji generalnej! Liderem w WRC 2 jest Stephane Lefebvre, drugie miejsce zajmuje Gus Greensmith. Co ciekawe, za plecami duetu Pieniążek/Mazur znajdują się m.in. mistrzowie świata – Pontus Tidemand i Nil Solans. Z tyłu jest też zwycięzca Rajdu Finlandii Jari Huttunen, triumfator Rajdu Szwecji Takamoto Katsuta, czy też zawodnik z doświadczeniem w samochodzie WRC, Kevin Abbring.