Rajd Baborowa: Kostka pierwszym liderem nowego sezonu

Rajd Baborowa, pierwsza runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska, rozpoczął się od prologu po ulicach miasta-gospodarza. Najlepszym czasem popisał się na nim Damian Kostka.

Damian Kostka i Mateusz Martynek nie raz udowadniali już, że są załogą, z którą należy się liczyć. Tym razem młody zawodnik w Hondzie Civic VTI objął prowadzenie już na pierwszym oesie mistrzostw Śląska i to właśnie on przystąpi do jutrzejszych prób z pozycji lidera. Zaledwie 0,8 s. za Kostką i Martynkiem próbę ukończyli Piotr Baran i Michał Paciej, zaś trzecie miejsce, o sekundę za liderami, powędrowało do Grzegorza Ciombora i Marcina Boryckiego.

Co ciekawe, pierwszych sześć pozycji na prologu zajęli zawodnicy w Hondach Civic. Najlepszym zawodnikiem spoza ich grona był Andrzej Filipek w Oplu Astrze. Broniący tytułu Gracjan Grela i Marta Momot zameldowali się na 11. pozycji. Jeśli popatrzymy na klasyfikację uwzględniającą gości, to zwycięstwo padło łupem Dariusza Polońskiego i Łukasza Sitka. Duet w Fordzie Fiesta R5 pokonał o 5,8 s. drugich Mateusza Gołka i Jacka Spentanego, zaś podium skompletował triumfator w RSMŚl., Damian Kostka.

Pierwszy sobotni odcinek specjalny rozpocznie się o godzinie 8:23. Będzie nim Jonagold 1. Następnie zawodnicy zmierzą się z testem Idared, a później powtórzą te próby w drugiej oraz trzeciej pętli.