PZM nagrodził dolnośląskich zawodników i sponsorów

Już tradycją stały się coroczne spotkania w Zamku Książ zawodników, sędziów i działaczy Polskiego Związku Motorowego. Na uroczystość podsumowującą sezon 2016 w sportach motorowych na Dolnym Śląsku zaproszono również partnerów i sponsorów wydarzeń z kalendarza mistrzostw. W sobotę, 14 stycznia 2017 r. goście odebrali podziękowania i pamiątkowe puchary, przyznane przez Zarząd Okręgowy PZM we Wrocławiu. Podczas spotkania tytuł „Zasłużony dla Miasta Wałbrzycha” otrzymał Jerzy Mazur, legendarny zawodnik i filantrop.

W uroczystej gali podsumowującej sezon 2016, która odbyła się w sobotę, 14 stycznia 2017 r. w Wałbrzychu uczestniczyło ponad 150 osób.

Tradycyjnie spotykamy się w Zamku Książ, aby podzielić się informacjami o sukcesach naszych, dolnośląskich zawodników we wszystkich dyscyplinach motorsportu. To wspaniała okazja, by pokazać jak wyglądał miniony sezon i aby powiedzieć parę słów o tym, co będzie się działo w nowym sezonie 2017. Warto podkreślić, że mimo trudności finansowych, zarówno zawodnicy, jak i organizatorzy walczą o sukcesy i co najważniejsze, udaje im się je osiągać. I tutaj wielki ukłon w stronę wszystkich sponsorów, partnerów, a także społeczników, którzy chcą wspierać sporty motorowe – mówi Prezes Zarządu Okręgowego we Wrocławiu Bogusław Piątek. – Pragnę zaznaczyć też, że duży nacisk w naszej działalności kładziemy również na bezpieczeństwo ruchu drogowego oraz na edukację dzieci i młodzieży – dodaje.

Na samym początku prestiżowego spotkania, zanim wręczono podziękowania zawodnikom i sponsorom, uhonorowano Jerzego Mazura. Na wniosek Zarządu Okręgowego PZM we Wrocławiu, Rada Miasta Wałbrzycha przyznała wielokrotnemu mistrzowi oraz promotorowi motorsportu tytuł „Zasłużony dla Miasta Wałbrzycha”. Odznaczenie wręczyła przewodnicząca rady Maria Romańska, a uzasadniając je, odczytała stosowną uchwałę.

Następnie władze okręgu przystąpiły do wyróżnienia sponsorów oraz zawodników, którzy w 2016 roku osiągnęli wybitne wyniki w różnych dyscyplinach, w tym tytuły mistrzowskie w kraju, strefie i Europie. Wśród gości był Grzegorz Grzyb, który w minionym roku wywalczył najważniejszy w kraju tytuł – Rajdowego Mistrza Polski 2016 oraz Mistrza Polski w klasie 2, a także tytuł wicemistrza Słowacji w klasyfikacji generalnej.

PODZIĘKOWANIA DLA SPONSORÓW I PARTNERÓW

Roman Szełemej- Prezydent Miasta Wałbrzycha
Krzysztof Radkowski – Prezes Okręgowego Zespołu Działalności Gospodarczej PZM Sp. z.o.o we Wrocławiu
Leszek Loch – Dyrektor Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei we Wrocławiu
Robert Jagła – Prezes Zarządu Funduszu Regionu Wałbrzyskiego
Grzegorz Kajca – Dyrektor WORD-u we Wrocławiu
Józef Winnicki – właściciel firmy Novatrans
Wojciech Wojciechowski – właściciel firmy BRUK ART.
Paweł Rańda – Dyrektor Wydziału Sportu Dolnośląskiego Urzędu Marszałkowskiego we Wrocławiu
Michał Piszko – Burmistrz Miasta Kłodzka
Piotr Lewandowski – Burmistrz Miasta i Gminy Duszniki Zdrój
Jan Nowakowski – właściciel Salonów Toyota Nowakowski
Jerzy Mazur – właściciel J.M. NISSAN Mazur
Paweł Gos – Prezes Zarządu Firmy Exact System SA
Karol Kundzicz – właściciel Firmy Crusar
Grzegorz Skiba – Prezes Automobilklubu Ziemi Kłodzkiej
Adrian Klejner – Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KWP we Wroclawiu

PODZIĘKOWANIA DLA ORGANIZATORÓW

Automobilklub Ziemi Kłodzkiej – 50. Rajd Dolnośląski – 5. runda wCastrol Inter Cars Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski
Automobilklub Sudecki – 44. Rajd Świdnicki– KRAUSE – 1. runda Castrol Inter Cars Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski
Klub Sportowy G4 – Rajdy Okręgowe i SKJS „Tarmac Masters”
Klub Moto-Weteran Wałbrzych – IV Wałbrzyski Międzynarodowy Rajd Pojazdów Zabytkowych
Automobilklub Głogów – III Runda Mistrzostw Polski klasy MX Open i MK2 Junior Motocross
Wałbrzyskie Stowarzyszenie Motocyklowe „Chełmiec” – III i IV Runda Mistrzostw Polski i Pucharu Polski Enduro
Towarzystwo Miłośników Sportów Motorowych „Sparta” – IX i X Runda Mistrzostw Polski i Pucharu Polski Trial

WYRÓŻNIENIA DLA ZAWODNIKÓW

SPORT SAMOCHODOWY

Castrol Inter Cars Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski

Grzegorz Grzyb – Mistrz Polski w klasyfikacji Generalnej i Mistrz Polski w klasie 2
Rafał Stalmach – Wicemistrz Polski w klasie 4F
Artur Banasiewicz/Paweł Drahan – Wicemistrzowie Polski w klasie Open N
Automobilklub Speedstar – III miejsce w klasyfikacji klubowej RSMP

Górskie Samochodowe Mistrzostwa Polski

Maciej Ciechanowicz – Mistrz Polski w klasyfikacji klasy A-1600
Jacek Handl – Mistrz Polski w klasyfikacji grupy A/PL
Paweł Gos – Mistrz Polski w klasyfikacji grupy A
Rafał Serafinowicz – Mistrz Polski w klasyfikacji grupy N
Krzysztof Dereń – Wicemistrz Polski w klasyfikacji Grupy N
Exact System Rally Team – Mistrz Polski Zespołów Sponsorskich

Wyścigowe Samochodowe Mistrzostwa Polski

Damian Lempart – I Wicemistrz Polski 4 Rundy Mistrzostw Polski Hour Race w klasie D4 2000

Puchar Polski Pojazdów Zabytkowych

Stanisław Postawka/Anna Postawka – zdobywcy Pucharu Polski Pojazdów Zabytkowych w Rajdach na Regularność w klasie sportowej
Jacek Miller/Michał Postawka – II miejsce w Pucharze Polski Pojazdów Zabytkowych w Rajdach na Regularność w klasie sportowej
Krzysztof Dulewicz/Maja Dulewicz – zdobywcy Pucharu Polski Pojazdów Zabytkowych w Rajdach na Regularność w klasie Youngtimer

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Dolnego Śląska

Rajdy Okręgowe

Marcin Pietrzyk/Mariusz Kupiec – Mistrzowie w Klasyfikacji Generalnej

Amatorskie Samochodowe Mistrzostwa Dolnego Śląska – SKJS
Adrian Pawłowski/Mateusz Pawłowski – Mistrzowie w Klasyfikacji Generalnej, Mistrzowie w klasie SK3
Tomasz Łoza – Wicemistrz w Klasyfikacji Generalnej
Grzegorz Kunka/Wojciech Rozmus – Mistrzowie w klasie SK4
Jarosław Gajb/Łukasz Cieślik – I miejsce w klasie SK1
Tomasz Trytek/Szymon Duszeńko – I miejsce klasie SK2

SPORT MOTOCYKLOWY

Mistrzostwa Polski Cross Country
Paweł Szturomski – Mistrz Polski w klasie Senior 1

Mistrzostwa Polski -Wyścigi Motocyklowe
Przemysław Krajewski – Wicemistrz Polski w klasie Supersport

Mistrzostwa Polski Motocross
Automobilklub Głogów – II Wicemistrz Polski w klasyfikacji klubowej w klasie Seniorów

Puchar Polski Trial
Mariusz Ambrożewicz – zdobywca Pucharu Polski w klasie Weteran
Krzysztof Janicki – II miejsce w Pucharze Polski w klasie Weteran
Kinga Błaszczyk – II miejsce w Pucharze Polski w klasie Kobiet

Mistrzostwa Strefy Południowo-Zachodniej Polski Trial
Zbigniew Łubkowski – Mistrz Strefy Płd -Zach Polski kl. Weteran
Mariusz Ambrożewicz – II miejsce Mistrzostw Strefy Płd-Zach Polski kl. Weteran
Kinga Błaszczyk – III miejsce Mistrzostw Strefy Płd -Zach Polski kl. Junior
Piotr Cichoń – I miejsce Mistrzostw Strefy Płd –Zach Polski kl. Amator
Wojciech Zieliński – II miejsce Mistrzostw Strefy Płd-Zach Polski kl. Amator
TMSM Sparta – Klubowy Wicemistrz Strefy Płd -Zach Polski Trial

Puchar Polski Enduro
Dawid Chrynowski – zdobywca Pucharu Polski w klasie Junior
Adam Kowalski – II miejsce w Pucharze Polski w klasie Junior
Paweł Sawicki – III miejsce w Pucharze Polski w klasie E2/E3
Wałbrzyskie Stowarzyszenie Motocyklowe „Chełmiec” – II miejsce w Pucharze Polski w klasyfikacji klubowej

Puchar Polski Motocross
Tomasz Stelmaszyk -zdobywca Pucharu Polski w klasie MX2 C
Grzegorz Jankowiak – II miejsce w Pucharze Polski w klasie MX Masters

Mistrzostwa Strefy Polski Zachodniej -Motocross
Karolina Jankowiak – Mistrz Strefy Polski Zachodniej w klasie MX Kobiet
Emil Przystupa – Mistrz Strefy Polski Zachodniej w klasie MX2 Junior
Damian Azmin – Wicemistrz Strefy Polski Zachodniej w klasie MX2 Junior
Grzegorz Jankowiak -Wicemistrz Strefy Polski Zachodniej w klasie MX Masters
Dominik Bolewicz – Wicemistrz Strefy Polski Zachodniej klasa MX Open
Bernard Stasiewicz – Wicemistrz Strefy Polski Zachodniej w klasie MX85

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

Newsy powiązane tematycznie

Newsy ze świata motosportu