Praha Revival: Miziak najlepszym z Polaków

W miniony weekend w okolicach Pragi odbyła się kolejna edycja popularnego Rallye Praha Revival. Na starcie na Placu Wacława pojawiło się mnóstwo załóg, w tym oczywiście te z Polski. Na trasie walczyli m.in. Błażej Krupa, Grzegorz Olchawski, Marcin Miziak, czy też Andrzej Postawka.

Praha Revival to wyjątkowa impreza organizowana od kilku lat przez Eda Paterę. Rok rocznie ściąga na nią całe mnóstwo załóg, w tym roku było ich aż 170. Czesi, Austriacy, Francuzi, Włosi, Niemcy… no i oczywiście Polacy! Kolejny raz nie mogło zabraknąć m.in. Błażeja Krupy z Piotrem Mystkowskim w Renault 5, a na trasie widzieliśmy też Andrzeja Wodzińskiego z Leszkiem Walaszkiem w Volvo PV544 Sport, Grzegorza Olchawskiego z Przemysławem Obajtkiem w Audi Quattro, Marcina Miziaka z Marcinem Przybyszewskim w Mercedesie 190, Adama Dowgirda z Marcinem Klonowskim w Suzuki Swift GTI, czy też Andrzeja i Stanisława Postawków w Fiacie 125p.

W tym wyjątkowym rajdzie, gdzie trasa nigdy nie jest znana przed startem, najlepszy wynik widniał ostatecznie przy nazwiskach Ladislava Hubalka oraz Ondreja Haseka jadących BMW 323. Drugą pozycję zajęli Vojtech Matousek i Vladimir Janovsky w Toyocie Starlet, zaś podium uzupełnili Vladimir Fisera i Petr Jirout w Volkswagenie Golfie II. Najlepszą z polskich załóg byli Marcin Miziak i Marcin Przybyszewski. Oni zajęli również 3. miejsce w swojej klasie. Dodajmy, że najszybsza polska załoga uhonorowana została Pucharem im. Marka Pawłowskiego, polskiego kierowcy, pilota oraz sędziego rajdowego, zmarłego 8 stycznia 2018 roku.

Próby rozgrywały się m.in. na trasie wyścigu górskiego, Czechringu, motodromach, autocrossach, czy też torach kartingowych. Jeśli chodzi o kwestie sportowe, to fantastycznie radzili sobie Grzegorz Olchawski i Przemysław Obajtek. Polacy wygrali wszystkie oesy, często z bardzo dużą przewagą, jednak niestety jeden poważny błąd nawigacyjny na dojazdówce zaprzepaścił szansę na dobry wynik w klasyfikacji końcowej.

Warto również wspomnieć, że w klasyfikacji legend Andrzej i Stanisław Postawkowie zajęli 3. miejsce, kompletując podium za duetami Lund/Fredriksen oraz Corno/Moliterni, a Błażej Krupa i Piotr Mystkowski byli tuż za Polakami, na 4. pozycji.