Polacy zaznaczają swoją obecność

Za nami dwie sesje kwalifikacyjne do wyścigów Lamborghini Super Trofeo Europe na włoskim torze Autodromo Nazionale di Monza. Polacy z GT3 Poland wykonali kawał dobrej roboty i podczas wyścigów zapowiada się bardzo wyrównana walka.

Bartosz Opioła, szef zespołu GT3 Poland: –Podczas kwalifikacji działo się naprawdę dużo. Niestety, ze względu na kłopoty innych załóg dwa razy na torze była czerwona flaga, co znaczenie ograniczyło nasze szanse na wykręcanie dobrych czasów. Dla przykładu, Rafał Mikrut miał szansę na pokonanie tylko jednego szybkiego okrążenia. Jestem bardzo zadowolony z czasów Artura Obuchowskiego i Mariusza Urbańskiego. Jak na pierwszy raz tempo było naprawdę rewelacyjne. Wszystkie nasze samochody są bardzo blisko siebie, zapowiada się niesamowita walka podczas wyścigów.

Podczas pierwszej sesji kwalifikacyjnej najlepsza okazała się para Breukers / Jefferies. Bardzo dobry czas wykręcił Artur Obuchowski, a tuż za nim ukończył Grzegorz Moczulski. Jeśli chodzi o pozostałych Polaków, to 11. miejsce zajął Andrzej Lewandowski, zaś kolega z zespołu Jana Kisiela osiągnął 14. czas.

Druga sesja kwalifikacyjna wyłoniła nam porządek startowy do wyścigu, który odbędzie się jutro. Na swoje konto zapisała ją załoga Postiglione / Cecoffo. Rafał Mikrut ostatecznie zajął miejsce 21., zaś Mariusz Urbański 24. Najlepiej z grona Polaków poradził sobie Jan Kisiel, który zajął miejsce 6. Na pozycji 17. uplasował się Teodor Myszkowski.

Pierwszy wyścig sezonu Lamborghini Super Trofeo Europe rusza o godzinie 15:00. Transmisję live znajdziecie tutaj.