Podział w Fordzie

Za nami dwie ostatnie sesje kwalifikacyjne podczas 3. rundy Rallycrossowych Mistrzostw Świata na niemieckim torze Hockenheimring. Niestety, w jutrzejszych półfinałach zabraknie drugiego wicemistrza świata z roku ubiegłego – Andreasa Bakkeruda.

W Q3 nastroje fabrycznej ekipy Forda można określić mianem fatalnych. W pierwszym wyścigu sesji najlepszy był Petter Solberg, na drugim miejscu dojechał Andreas Bakkerud i o ile wynik w biegu był doskonały, to w ostatecznym rozrachunku oznaczało to dopiero 12 miejsce. Nie lepiej sytuacja wyglądała w przypadku Kena Blocka, który ukończył wyścig 5. na ostatnim miejscu i zakończył sesję na 18. pozycji.

Podczas ostatniej sesji kwalifikacyjnej – Q4 – sytuacja nieco się polepszyła. Ken Block wygrał wyścig drugi i zajął w całej sesji 6. miejsce, zaś Andreas Bakkerud w biegu trzecim uległ Toomasowi Heikkinenowi i ostatecznie zajął miejsce 10.

Biorąc pod uwagę wszystkie sesje kwalifikacyjne, najlepszy był Sebastien Loeb. Na drugim miejscu ukończył Timmy Hansen, zaś podium uzupełnił Johan Kristoffersson. Sytuacja w ekipie Forda nie wyglądała już tak kolorowo i niestety w jutrzejszych półfinałach zabraknie miejsca dla Andreasa Bakkeruda. Rzutem na taśmę do dalszej fazy zawodów awansował Ken Block.

Pozostali zawodnicy, którzy znajdą się jutro na gridzie to Mattias Ekstrom, Petter Solberg, Timo Scheider, Kevin Hansen, Timur Timerzyanov, Kevin Ericsson, Reinis Nitiss i Toomas Heikkinen.

Półfinały na torze Hockenheim ruszają jutro o godzinie 10:45.