Pierwsze kwalifikacje za nami!

Oficjalnie wystartował już czwarty sezon Rallycrossowych Mistrzostw Świata. Zawodnicy zmierzyli swoje siły w pierwszej sesji kwalifikacyjnej. Najlepszy okazał się Johan Kristoffersson.

Zwycięstwo w pierwszej sesji kwalifikacyjnej na swoje konto zapisał fabryczny kierowca Volkswagena – Johan Kristoffersson. To pozwoliło mu na zaliczenie pierwszych 50 punktów w tym sezonie.

Tuż za Szwedem Q1 ukończył Amerykanin Ken Block. Podróżujący Fordem Focusem RS RX zawodnik wygrał swój bieg a do zwycięzcy sesji stracił niecałą sekundę i zebrał 45 punktów.

Pierwszą piątkę uzupełnili Petter Solberg, Mattias Ekstrom oraz Andreas Bakkerud. To daje nam pierwszy przegląd sił w World RX w tym sezonie. Na razie najsilniejsza wydaje się być fabryczna ekipa Volkswagena, oficjalnie wspierana przez Niemieckiego producenta. Tylko odrobinę gorzej prezentuje się team Kena Blocka – Hoonigan Racing Divison, posiadający oficjalne wsparcie Ford Performance.

Pierwsze przejazdy mają za sobą również zawodnicy kategorii Euro RX. Jedyny reprezentant Polski, Martin Kaczmarski swój bieg ukończył na 4. miejscu, co dało mu ostatecznie 9. pozycję w całej sesji.

Druga kwalifikacja wystartuje równo o godzinie 14:30.