Otwarcie dla Kristofferssona

Za nami pierwsza sesja treningowa podczas RX Loheac. Francuska runda jest dziewiątą w tym sezonie Rallycrossowych Mistrzostw Świata. Podczas pierwszych 90 minut zmagań najlepiej radził sobie lider cyklu – Johan Kristoffersson.

Johan Kristoffersson prezentował się od początku dosyć przeciętnie, dopiero ostatnie okrążenia wywindowały go na pierwsze miejsce z czasem 38,432 s. 0,078 s. za nim uplasował się Timmy Hansen, treningowe podium zostało uzupełnione przez Mattiasa Ekstroma.

Na kilkanaście minut przed zakończeniem sesji wydawało się, że to Timur Timerzyanov sięgnie po zwycięstwo, jednak jego czas ostatecznie pozwolił na zajęcie 4. miejsca, tuż przed zawodnikiem w bliźniaczej Fieście Janisem Baumanisem oraz dwukrotnym rallycrossowym mistrzem świata Petterem Solbergiem. W pierwszej dziesiątce treningu znaleźli się jeszcze dwaj zawodnicy w Fieście ST RX Kevin Eriksson i Timo Scheider, dziewięciokrotny rajdowy mistrz świata Sebastien Loeb oraz debiutujący w World RX Nico Muller.

Poza pierwszą dziesiątką znaleźli się przedstawiciele fabrycznego zespołu Forda – Andreas Bakkerud i Ken Block. Do udanych treningu nie zaliczą też Reinis Nitiss, Kevin Hansen oraz Toomas Heikkinen. Debiutujący w Rallycrossowych Mistrzostwach Świata Alister McRae ukończył na 27. miejscu.