Ogromne emocje na Korsyce

Ogromne emocje na Korsyce

Podaj dalej

Pierwszy z dwóch dzisiejszych odcinków specjalnych już za nami. Zawodnicy nie mają zamiaru zwalniać i od samego rana dostarczyli nam niesamowitą ilość emocji.

OS9 Antisanti – Poggio di Nazza – 53.78 km

O ile pozycja Thierry’ego Neuville’a jest niezagrożona, do dalej wszystko wygląda niezwykle ciekawie. Na 9. odcinku specjalnym Belg z Hyundaia pokonał o 0,1 s. swojego kolegę z ekipy Daniego Sordo, trzeci Craig Breen stracił 1,8 s. Biorąc pod uwagę, że odcinek miał długość prawie 54km, takie różnice dają wiele do myślenia. Poziom rywalizacji w WRC w tym sezonie jest fenomenalny.

Z kolejnymi problemami w swojej Fieście WRC ’17 zmagać musi się Sebastien Ogier. Francuz zaczął tracić kolejne sekundy począwszy od połowy odcinka, ostatecznie jego strata na mecie wyniosła aż 21,4 s.

Klasyfikacja generalna

W klasyfikacji oznacza to mniej więcej tyle, że Thierry Neuville jest na zdecydowanym, prawie minutowym prowadzeniu nad drugim Danim Sordo. I w tym momencie rozpoczyna się walka. Hiszpan ma przewagę w wysokości zaledwie 2,5 s. nad Ogierem. Dalej w niewielkiej odległości Craig Breen i Jari-Matti Latvala. Wszyscy ci zawodnicy mają szansę na zajęcie 2. miejsca w całym rajdzie. Najtrudniejszą walkę ma przed sobą Sebastien Ogier, który będzie musiał pokonać ostatni odcinek z awarią.

Jeśli chodzi o Polaków, to Łukasz Pieniążek zajął 8. miejsce w kategorii WRC 2 i stracił do Erica Camilliego prawie 2 i pół minuty. Jakub ,,Colin” Brzeziński po wypadku innej załogi nie przystąpił do odcinka. Załoga została skierowana drogą alternatywną na strefę zmiany opon.

Power Stage Porto Vecchio – Palombaggia wystartuje tradycyjnie o godzinie 12:18. Będzie się działo!

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News