Nowe Polo trafi do Red Bulla?

Nowe Polo trafi do Red Bulla?

Podaj dalej

Wycofanie się Volkswagena oznacza, że na odcinkach specjalnych nie zobaczymy najnowszej generacji Polo R WRC, które było przygotowywane od prawie roku. Okazuje się jednak, że jest szansa na to, iż samochód pojedzie pod prywatną banderą.

fot. Red Bull Media House
fot. Red Bull Media House

Coraz więcej plotek mówi o tym, że Red Bull chce przejąć samochody niemieckiego producenta i samemu powalczyć w Rajdowych Mistrzostwach Świata. Pierwotnie Volkswagen w ogólnie nie zamierzał homologować swojego nowego auta, jednak kilka dni temu przeprowadzono ostatnie testy nowego Polo, za kierownicą którego zasiedli Marcus Gronholm i Dieter Depping.

Mówi się, że Red Bull bardzo mocno naciska zarówno na VW, jak i na FIA, aby możliwe było wystawienie prywatnej ekipy na takich samych zasadach jak robi to M-Sport. Producent napojów wystawiłby dwa auta, którymi pojechać mieliby Sebastien Ogier oraz Andreas Mikkelsen, co oznacza że Jari-Matti Latvala musiałby sobie poszukać nowego zajęcia.

Opcja wydaje się o tyle prawdopodobna, że Red Bull ma wystarczające środki, aby utrzymać taki zespół i bez problemów wypłacić Ogierowi sowity kontakt. Pytanie tylko, czy Volkswagen zgodzi się na taki ruch, skoro po ich wycofaniu się z Rajdu Dakar żaden Race Touareg nie trafił w prywatne ręce.

 

 

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News