Litwinowicz i Antoszewski otwierają sobotę

Harmonogram sobotniej rywalizacji KIA LOTOS RACE na torze Oschersleben uległ delikatnym zmianom, a w porannej sesji najlepsi okazali się Damian Litwinowicz i Jan Antoszewski, którym jako jedynym udało się zejść z czasem poniżej 2 minut.

Dziś rano miała mieć miejsce pierwsza sesja kwalifikacyjna, jednak na prośbę zawodników organizatorzy zdecydowali się na przeprowadzenie trzeciego treningu. Czasówka, która ustali pozycje startowe do jutrzejszego 1. wyścigu, rozpocznie się więc od Q2 (zaplanowanej na 11:25), po której w walce o pole position zostanie najszybszych 10 zawodników.

W dodatkowym treningu najlepsi okazali się Litwinowicz i Antoszewski, jednak bardzo dobrym tempem popisał się także debiutujący w cyklu KIA LOTOS RACE Szymon Jabłoński. Młody zawodnik BM Racing Team stracił do swoich bardziej doświadczonych rywali zaledwie 0,343 sekundy.

Czołową piątkę uzupełnili Tomasz Magdziarz oraz Kamil Serafin. Zawodnik ze Szczecina był jednocześnie ostatnim, który zmieścił się w 1 sekundzie straty do lidera.

Tuż za nim uplasował się kolejny z debiutantów – Krzysztof Wróbel, który w bezpośredniej rywalizacji pokonał Maxa Gunthera, Marka Begiera, Dawida Borka oraz Lukasa Keila.

Gdyby poranna sesja była trzecią kwalifikacją, z dalszej sobotniej rywalizacji odpadliby Nikodem Wierzbicki i Aleksander Olejniczak, którzy byli o krok od awansu do najszybszej dziesiątki.

Ze stratą niecałych 2 sekund trzeci trening zakończył Szymon Ładniak, wyprzedzając najszybszą w klasyfikacji Pań Adrienn Vogel.