Lausitz dla Grondala

Wczorajszego wieczora zakończył się 20. Int. ADMV Lausitz Rallye. Po 12 odcinkach specjalnych na najwyższym stopniu podium znalazł się Anders Grondal. Najwyżej sklasyfikowanymi Polakami byli Daniel Chwist i Dariusz Burkat, którzy w swoim Hyundaiu i20 R5 zajęli 9. pozycję.

Pierwszego dnia imprezy kibiców pasjonowała głównie walka Matthiasa Kahle i Andersa Grondala. Górą wyszedł z niej ostatecznie ten drugi. Polskich fanów zajmował zaś pojedynek pomiędzy Danielem Chwistem i debiutującym w samochodzie R5 Tomaszem Grycem. O 1,5 s. lepszy był Gryc, jednak ze względu na chorobę musiał wycofać się z dalszej rywalizacji.

Drugiego dnia norwesko-niemiecka walka trwała w najlepsze. Raz próbę wygrywał jeden, raz drugi, ale ostatecznie to Anders Grondal sięgnął po zwycięstwo, pokonując Matthiasa Kahle o 22 sekundy. Podium uzupełnił książę Albert von Thurn und Taxis. Na 9. pozycji na mecie zameldowali się Daniel Chwist i Dariusz Burkat. Jeśli chodzi o pozostałych Polaków, to załoga Polak/Włoch zajęła 15. pozycję, Poletyło i Grzywaczewski byli 3. w klasie C18, Czekan i Trzaska ukończyli tuż za nimi, a Wronkowski i Herban zwyciężyli w RC3, zostając tym samym mistrzami European Rally Trophy Central w klasie ERT3 (samochody napędzane na przednią oś).