Latvala: Zmiana otoczenia dobrze mi zrobiła

Latvala: Zmiana otoczenia dobrze mi zrobiła

Podaj dalej

Jari-Matti Latvala przyznał, że przymusowa zmiana zespołu pod koniec ubiegłego roku i dołączenie do wracającej do Rajdowych Mistrzostw Świata Toyoty wzbudziła w nim ponownie chęć zwyciężania po „martwym” okresie spędzonym w barwach Volkswagena.

Fin, po tym jak 1 listopada Volkswagen niespodziewanie ogłosił swoje odejście ze sportu, w ostatniej chwili dołączył do zespołu Tommiego Makinena.

Mimo ograniczonego czasu na testy za kierownicą Yarisa WRC, Latvala pierwszą rundę sezonu w Monte-Carlo zakończył na drugim miejscu, następnie sięgając po zwycięstwo w Rajdzie Szwecji.

Latvala odniósł się do serii pięciu nieudanych rajdów, które zamknęły etap jego kariery z Volkswagenem i przyznał, że ta zmiana dobrze mu zrobiła.

Moje tempo drastycznie spadło pod koniec sezonu 2016 i mogę szczerze powiedzieć, że straciłem pewność siebie – przyznał się Latvala.

Kiedy otrzymałem możliwość jazdy za kierownicą Toyoty, zrobienia czegoś zupełnie od zera, dało mi to ogromną motywację. W zespole panuje świetna atmosfera, co pomogło wrócić mi do mojej optymalnej formy.

Dla Fina zwycięstwo w Szwecji było siedemnastym w jego karierze, czwartym w Szwecji, a także pierwszym od zeszłorocznego Meksyku. Latvala jest obecnie liderem klasyfikacji mistrzostw świata z 4-punktową przewagą nad swoim byłym zespołowym kolegą Sebastienem Ogier.

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News