Kopecky wygrywa, Szeja wysoko

Jan Kopecky okazał się najlepszy na mecie 45. Rallye Český Krumlov. Kierowca fabrycznego zespołu Skoda Motorsport jest od kilku lat niemożliwy do pokonania na czeskich odcinkach specjalnych. Solidny występ ma za sobą Jarosław Szeja.

Kopecky od początku rywalizacji dyktował tempo i na swoje konto zapisał 15 z 16 odcinków specjalnych. Pilotowany przez Pavla Dreslera zawodnik ostatecznie wygrał cały rajd o 1:42,4 s. nad drugim Vaclavem Pechem Jr., trzeci Miroslav Jakes stracił już 2:21,4 s. Na dalszych miejscach znaleźli się starzy wyjadacze czeskich prób – Jan Cerny, Vojtech Stajf i Jan Dohnal w samochodzie klasy WRC. Tuż za nimi uplasowała się załoga Jarosław Szeja / Marcin Szeja, która do ostatniego odcinka specjalnego była w walce o 5. miejsce.

Oprócz braci Szejów, na mecie rajdu znalazła się jeszcze załoga Adrian Wronkowski / Bartosz Herban. Polski duet w Peugeocie 208 R2 zajął 3. miejsce w klasie RC4. Wygrał tam Filip Mares, drugi był Simon Wagner. Z rywalizacji musiała się niestety wycofać para Arkadiusz Lechoszest / Łukasz Sitek.

W klasyfikacji generalnej mistrzostw Czech po 3 rundach na 1. miejscu ze zdecydowaną przewagą znajduje się Jan Kopecky. Jarosław Szeja jest 5. z dorobkiem 64 punktów. Kolejnym rajdem cyklu będzie 13. Agrotec Petronas Syntium Rally Hustopeče 2017, który wystartuje 16 czerwca.