Kolejne kilometry nauki

Kolejne kilometry nauki

Podaj dalej

Załoga PC Rally w składzie Piotr Cierzniewski i Michał Bojar kontynuuje rywalizację w Rallye du Var. Trudne technicznie trasy Lazurowego Wybrzeża ponownie zebrały bardzo krwawe żniwo, jednak polska Fiesty R2T cały czas utrzymuje się na trasie, a jej załoga zbiera cenne rajdowe doświadczenia pokonując kolejne kilometry tych jakże wymagających dróg.


3

Piotr Cierzniewski rozpoczął drugi dzień walki w rajdzie od 36. czasu na pierwszym dzisiejszym oesie, jednak podczas kolejnych dwóch prób, które wchodził w skład pierwszej pętli udało mu się dwukrotnie zanotować 34. czas i taką samą pozycję utrzymywać w klasie R2. Po południu ekipa PC Rally podkręcała tempo i powoli pięła się w górę zarówno w wynikach poszczególnych odcinków, jak i klasyfikacji, by przed najdłuższą próbą rajdu wskoczyć na 32. miejsce. Z racji rywalizacji w samochodzie napędzanym na jedną oś Piotr Cierzniewski musiał mierzyć się z oesem Pignans już po zmroku. Ostatecznie próbę udało się jednak ukończyć na najlepszej jak dotychczas 26. pozycji, co pozwoliło załodze Fiesty przesunąć się na 28. lokatę w klasie R2.

Choć alpejskie trasy są niezwykle trudne to jednak Piotr Cierzniewski i Michał Bojar bardzo rozważnie podchodzą do nowego wyzwania i ponownie zameldowali się w serwisie zlokalizowanym w Sainte-Maxime. Jutro będzie szansa na zdobycie kolejnych cennych doświadczeń, gdyż podczas ostatnich trzech odcinków na zawodników czeka prawie 80 kilometrów sportowej rywalizacji.

2

Harmonogram Rajdu du Var:

Niedziela, 28 sierpnia 2016

OS 11 La Garde Freinet 10,77 km 06:50
OS 12 Le Plan de la Tour 32,18 km 07:20
OS 13 Gonfaron 33,07 km 08:40

Piotr Cierzniewski: – Za nami drugi dzień rywalizacji w Rajdzie du Var. Jazda w sobotę była dość ciężka, a na 40-kilometrowym oesie straciłem resztę swoich włosów. Jechaliśmy nocą, w deszczu, w Alpach, więc nie było łatwo. Wiele załóg wypadło z trasy, jednak nam udało się utrzymać na drodze z czego się bardzo cieszę. Jutro ostatni etap i kolejne kilometry cennej nauki.

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News