Google pracuje nad rewolucyjnym systemem ochrony pieszych

Google pracuje nad rewolucyjnym systemem ochrony pieszych

Podaj dalej

Koncerny samochodowe od wielu lat pracują nad jak najlepszą ochroną pieszych podczas zderzeń. Wydaje się, że Google chce wyprzedzić swoich bardziej doświadczonych konkurentów bardzo nietypowym pomysłem.

Popularne testy Euro NCAP, określające poziom bezpieczeństwa danego samochodu, premiują konstrukcje, które w przypadku zderzenia pieszego z samochodem, dają najwięcej szans na przeżycie i odniesienie niewielkich obrażeń.

Jednym z pionierów takich rozwiązań było rzecz jasna Volvo, które wprowadziło specjalną poduszkę powietrzną dla pieszego, wysuwającą się z podszybia w chwili wypadku.

Poduszka ma dwie funkcje. Po pierwsze, podnosi maskę, by stworzyć dystans, a po drugie osłania twarde elementy przed przednią szybą – wyjaśniał podczas premiery systemu Pedestrian Airbag Technology Thomas Broberg z Volvo.

Amerykański gigant Google, pracujący nad swoją wersją autonomicznego pojazdu poszedł o jeden krok dalej i wymyślił klejącą warstwę z przodu pojazdu, której celem będzie zredukowanie obrażeń pieszego. Ma ona zapobiegać przede wszystkim odbiciu się od samochodu. Cały patent ma działać podobnie jak dwustronna taśma klejąca.

Idealnym rozwiązaniem będzie niemal natychmiastowe przyklejenie pieszego do samochodu – czytamy w opisie patentu.

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News