FIA CEZ: Marcin Jedliński dominuje na Red Bull Ringu

Reprezentant Olimp Racing, Marcin Jedliński po wczorajszym wygraniu obu sesji kwalifikacji i pierwszego sprintu, dziś wygrał także drugi wyścig Mistrzostw Strefy Europy Centralnej w Wyścigach Torowych.

Sprint rozegrano przy słonecznej pogodzie. Polak do drugiego wyścigu startował z pole position, ale prowadzenie przejął Josef Záruba. Kierowca Lamborghini Huracána Super Trofeo Evo utrzymał za sobą dębiczanina przez 2 okrążenia. Później jaskrowo żółto-czarne Audi R8 LMS GT3 rozpoczęło marsz po zwycięstwo.

Záruba odpadł z rywalizacji po 10 kółkach, dzięki czemu Jedliński mógł spokojnie wypracować przewagę. Po 15 okrążeniach wjechał na metę z zapasem ponad 27 sekund nad Zeljko Drmičem (Porsche GT3 R). Do polsko-austriackiego podium dołączył jeszcze Czech, Jakub Knoll w BMW M6 GT3, który finiszował 31,891 za Jedlińskim.

5 sekund do podium klasy D4+3500 zabrakło Richardowi Chladowi Jr. (Audi R8 LMS GT3). W czołowej piątce dojechał najlepszy w GTC, Denis Waszek (Lamborghini Huracán). Siódme miejsce D4+3500 wywalczył tata zwycięzcy, Stanisław Jedliński. Jakub Wyszomirski (Honda Civic Type-R) zdobył się na 2 miejsce w D4-3500 (wczoraj czwarty).

Tekst: Marcin Zabolski

Tagi: FIA CEZ, Marcin Jedliński, Stanisław Jedliński, Olimp Racing, Olimp Sport Nutrition, Red Bull Ring