Cenna nauka na Paul Ricard

Weekend wyścigowy na francuskim Circuit Paul Ricard jest już za nami. Zespół GT3 Poland mający swoją siedzibę w Rzeszowie przystępował do niego z wielkimi nadziejami. Niestety, nie wszystko przebiegało po myśli naszych rodaków i ostatecznie nie udało się zająć miejsc na podium klasy. Świetnie radził sobie znów Jan Kisiel.

Temperatura na torze po raz kolejny nie ułatwiała zawodnikom zadania. Termometry w momencie rozpoczęcia wyścigu pokazywały aż 32 stopnie. Najlepiej w panujących warunkach poradziła sobie para Loris Spinelli / Mikael Grenier, jednak drudzy Vito Postiglione i Jonathan Cecotto stracili do nich zaledwie 0,340 s.!

Po doskonałym wyniku Artura Obuchowskiego w kwalifikacjach i starcie z 2. pozycji w klasie AM, niestety nie udało się dowieźć do mety podium i reprezentant zespołu GT3 Poland ukończył na 8. miejscu w klasie. Pozostała dwójka – Rafał Mikrut i Grzegorz Moczulski byli 12.

Świetnie poradził sobie reprezentujący Leipert Motorsport Jan Kisiel, który w parze z Morganem Haberem zajął ostatecznie 5. miejsce. 6. pozycję w klasie AM zajął obsługiwany przez GT3 Poland Miro Konopka. Kolejna runda cyklu Lamborghini Super Trofeo Europe odbędzie się na torze Spa Francorchamps w terminie 26-28 lipca.