TOP 5 dla Bakkeruda

Andreas Bakkerud świetnie poradził sobie w czterech segmentach kwalifikacji w trakcie łotewskiej rundy Rallycrossowych Mistrzostw Świata i awansował do pół-finałów z piątym rezultatem w klasyfikacji generalnej. Norweg w walce o finał stanie do rywalizacji m. in. z Johanem Kristofferssonem, liderem mistrzostw.

Norweg reprezentujący barwy Ford Performance rozpoczął wczorajsze kwalifikacje od 7. rezultatu, mijając linię mety drugiego wyścigu tuż za Mattiasem Ekstromem. W popołudniowej rywalizacji został rozstawiony w parze z m. in. Sebastienem Loebem, którego pokonał na ostatnim zakręcie i wygrał o zaledwie 0,027 sekundy.

Dziś rano nad torem zlokalizowanym w Rydze warunki atmosferyczne wciąż były jedną wielką niewiadomą, a zawodnicy wystartowali do Q3 na przesychającym torze. Bakkerud tym razem musiał uznać wyższość Sebastiena Loeba, jednak dzięki pokonaniu Mattiasa Ekstroma i Timmy’ego Hansena pozostał w walce o półfinały.

Kierowca Forda Focusa RS RX świetnie spisał się natomiast w ostatnim biegu kwalifikacyjnym, dojeżdżając przed Nitissem, Mullerem i Heikkinenem. Wszystko to sprawiło, że ze 158 punktami na swoim koncie Bakkerud ukończył cztery części kwalifikacji na piątym miejscu.

W półfinale, zaplanowanym na godzinę 14:00 polskiego czasu, Norweg, startując z P3, zmierzy się z Johanem Kristofferssonem, Mattiasem Ekstromem, Timmym Hansenem, Reinisem Nittisem i Niclasem Gronholmem.

Transmisja z zawodów będzie dostępna za pośrednictwem oficjalnego kanału YouTube FIA World Rallycross Championship.