Block odrabia straty, Bakkerud utrzymuje tempo

Andreas Bakkerud, który we wspaniałym stylu ukończył wczorajsze drugie przejazdy kwalifikacyjne, prezentuje równie dobre tempo od niedzielnego poranka.

Norweg co prawda spadł z trzeciej na piątą pozycję w klasyfikacji generalnej, jednak zepchnięty został przez takich zawodników jak Petter Solberg i Sebastien Loeb – cała trójka ma teraz na swoich kontach po 118 punktów i traci do liderującego Kristofferssona 20 oczek.

Andreas Bakkerud dzisiejszego poranka wziął udział w czwartym, ostatnim wyścigu zamykającym Q3. Norwego dojechał do mety na trzecim miejscu, jednak jego grupa była niezwykle silna.

Na pierwszych dwóch miejscach finiszowali Sebastien Loeb i Toomas Heikkinen, natomiast kierowca Forda Foucusa RS RX wyprzedził Mattiasa Ekstroma i Timmy’ego Hansena.

Na tej samej pozycji w swojej rywalizacji linię mety przekroczył Ken Block, ustępując Kevinowi Hansenowi i Nico Mullerowi. Amerykanin wygrał rywalizację ze znanym z odcinków specjalnych Rajdowych Mistrzostw Świata Francois Duvalem i zawodnikiem jeżdżącym pod pseudonimem „Csucsu”.

Start Q4 został zaplanowany na godzinę 11:30 lokalnego czasu, a więc 10:30 polskiego.

Tagi: Ford, Hoonigan, WorldRX, RXofLatvia, Ryga, Block, Bakkerud